Виховна робота на кафедрі реалізовується шляхом спільної навчальної, наукової, творчої діяльності колективу кафедри та студентів. Значну увагу колектив кафедри приділяє вихованню майбутніх спеціалістів, залучаючи їх до науково-дослідної роботи, участі у конференціях, виставках та конкурсах.

Виховна робота проводиться згідно плану та графіків відвідувань студентів на 2015 – 2016 н. р., затвердженого на методичному засіданні кафедри від 27.08.2015 року (протокол № 1).

На кафедрі ведеться відповідна документація по виховній роботі:

-план виховної роботи кафедри, який передбачає формування у студентів доброти, працелюбності, розвитку індивідуальних здібностей кожного студента, виховання активної життєвої позиції.

-щоденники кураторів;

-індивідуальні плани кураторів;

Студентів активно долучають до науково-дослідної роботи, діяльності ради молодих учених; організовуються студентські наукові конференції, олімпіади, семінари, лекторії, практичні майстер-класи, конкурси. 9 лютого 2015р. студенти-стоматологи за ініціативи декана стоматологічного факультету провели акцію «Бережемо зуби здоровими».

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського допомагали представникам волонтерської ініціативи «Єдність» (2015 рік)

Куратори груп, асистенти кафедри ортопедичної стоматології, регулярно відвідують студентів, що проживають в гуртожитку № 3. Звертається увага на санітарно-гігієнічні умови проживання, виконання студентами правил проживання у гуртожитку, організації відпочинку, протипожежної безпеки.

Студентська спільнота Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського 18 лютого 2015 розпочала цикл заходів вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увіковічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні із проведення Міжнародної онлайн-конференції «We support Ukraine» («Ми підтримуємо Україну»). Проводились бесіди з кураторськими групами на тему ”Героїчна історія українського народу, його культури та традицій”.

З метою спрощення адаптації іноземних студентів до умов навчання та проживання в Україні проводяться бесіди з кураторськими групами, організовано курси української мови.

З метою естетичного виховання проводяться фестивалі КВК, організовано роботу клубів та гуртків, відвідування студентами музеїв, театральних вистав, художніх виставок, організація екскурсій історичними місцями.

д.мед.наук, доцент Гасюк П. А. з кураторською групою та режисером М. Бажановим у драмтеатрі після комедії "Занадто одружений таксист" (2014 рік)

27-28 лютого 2015 року студенти та викладачі стоматологічного факультету ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» взяли участь у IV Міжнародній стоматологічній конференції студентів і молодих учених «Актуальні питання сучасної стоматології», яка відбулась на базі Ужгородського національного університету (УжНУ).

Студенти стоматологічного факультету ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» на IV Міжнародній стоматологічній конференції студентів і молодих учених «Актуальні питання сучасної стоматології» УжНУ (2015 рік)

15-16 жовтня 2015р. спільними зусиллями кафедр ортопедичної та терапевтичної стоматології, а саме доц. Гасюк П.А. та доц. Гасюк Н.В., було організовано дводенний практичний "майстер-клас" на тему "Елегантна простота реставрації фронтальної групи зубів за рекомендаціями STYLE ITALIANO" на базі кафедри ортопедичної стоматології. Своїм досвідом перед молодими фахівцями ділився представник корпорації "3М Україна" Андрій Жуйков. Студенти кураторських груп брали активну участь у проведенні заходу та мали можливість на власному досвіді випробувати прогресивні технології сучасної стоматології.

Практична частина майстер-класу "Елегантна простота реставрації фронтальної групи зубів за рекомендаціями STYLE ITALIANO"

(2015 рік)

17 листопада 2015 року колектив кафедри креативно привітав студентів з Міжнародним днем студента. За ініціативою асистента кафедри ортопедичної стоматології Дзецюх Т.І. були виготовлені привітальні листівки з побажаннями для студентів.

Працівники кафедри привітали студентів кураторських груп з нагоди Міжнародного дня студента (2017 рік)

Асистент кафедри ортопедичної стоматології Демкович А. Є. провів екскурсію містом іноземним студентам кураторських груп, зокрема відвідали парк Слави (2015 рік)

1 грудня 2015 року в ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського стартувала акція "Скринька хоробрості", покликана допомогти пацієнтам гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні швидше одужати після хіміотерапії, ініціатором якої стала асистент кафедри ортопедичної стоматології Дзецюх Т.І. До акції активно долучаються викладачі кафедри та студенти різних курсів, зокрема найактивніше - з кураторських груп.

Колектив кафедри зі студентами кураторських груп підготували подарунки пацієнтам гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні в рамках акції "Скринька хоробрості"

(2015 рік)

Акція «Скринька хоробрості» в рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», завершилася 19 грудня 2015 року у день Святого Миколая яскравим і неймовірно емоційним акордом. Від ранку маленькі пацієнти гематологічного відділення Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні виглядали у вікна, очікуючи на прихід студентів і викладачів ТДМУ. Упродовж останніх двох тижнів майбутні медики стали справжніми помічниками Миколая, купуючи, збираючи і формуючи подарунки, - зауважила прес-секретар мед університету Яніна Чайківська. - Ініціатива організації такого заходу належить асистенту кафедри ортопедичної стоматології Тетяні Дзецюх. Її щирий заклик допомогти онкохворим дітям підтримали молодь і викладачі.

Кожен намагався подарувати максимально корисний подарунок, який допоміг би маленьким пацієнтам якнайшвидше одужати, легше перенести больові відчуття після хіміотерапії. Окрім того, це один з перших потужних проектів, в рамках якого українські студенти здружилися з іноземними. Іноземці відчували неабияке емоційне піднесення від того, що їх залучили до спільноти добротворців, що вони можуть спільно працювати з українцями, переконана заступник декана факультету іноземних студентів Олена Покришко.

Майже 100 студентів включно з викладачами у внутрішньому дворі лікарні влаштували веселий флешмоб. Вони вишикувалися з різнокольоровими кульками, дарували малечі повітряні поцілунки і під енергійну музику пританцьовували. До цього дійства долучився і головний лікар медичного закладу Роман Книш.

У кожного зі студентів був свій підопічний. Молоді люди тихо заходили в палату, вручали подарунок, прив’язували до бильця ліжка повітряну кульку зі смайликом, обіймали дитину і бажали всього найкращого. Дехто не міг повірити, що отримав очікувану гітару чи енциклопедію. Малеча ж відразу бралася складати кубики і пазли.

Після отримання подарунків усі пацієнти раділи тому, як сотні кольорових кульок злетіли у небо. Хтось в цей час загадував бажання, хтось знімав весь процес на телефон, а хтось з захопленням споглядав дійство.

Підготовка подарунків та їх вручення пацієнтам гематологічного відділення Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» (2015 рік)

Завідувач кафедри д-р мед. наук, доцент Гасюк П. А. із студентами кураторської групи 2 курсу та викладачами кафедри відвідали театралізованоу виставу в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка (2017 рік)

18 жовтня 2018 р. в адміністративному корпусі ТДМУ відбувся ярмарок солодощів. Метою цього заходу став збір коштів на потреби "Дому милосердя " у місті Чорткові, який патронує ТДМУ. Кураторські групи кафедри ортопедичної стоматології активно долучилися до організації та проведення ярмарку. Студенти власноруч випікали тістечка, солодощі та брали активну участь у торгах. Спільними зусиллями було зібрано більше тисячі гривень та передано на потреби "Дому милосердя "

Викдалачі кафедри ортопедичної стоматології із студентами кураторських груп на благодійному ярмарку, присвяченому збору коштів для потреб "Дому милосердя " у місті Чорткові (2018 рік)

Викладачі кафедри канд. мед. наук, асист. Воробець А. Б. та асист. Град А. О. з студентами кураторських груп 3 курсу відвідали театралізовану виставу "Майська ніч" в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка (2018 рік)