«Свято студентської науки та практики на «стоматі»

опубліковано 21 жовт. 2015 р., 10:19 кафедра ортопедичної стоматології   [ оновлено 22 жовт. 2015 р., 01:50 ]

«Свято студентської науки та практики на «стоматі»

Саме під такою назвою 15 жовтня стартував двохденний марафон із практичних майстер-класів для студентів 5-го курсу стоматологічного факультету!

Вже за традицією кафедри стоматологічного факультету спільно із корпорацією «3М-Україна» проводять свято студентської науки та практики.

Практичній частині студентського свята передувала лекція к.мед.н., доцента кафедри терапевтичної стоматології Гасюк Н. В. по організації студентської наукової діяльності та можливих шляхах її оптимізації на стоматологічному факультеті ТДМУ. В своїй лекції Гасюк Н. В., наголосила, що одним з головних завдань сучасної системи освіти в стоматології, як галузі охорони здоров’я, є створення умов для розвитку і самовиявлення кожної особистості на етапі здобуття медичної освіти, формування покоління лікарів-стоматологів, здатних до активної практичної діяльності із наявністю елементів творчого підходу і розвитку морально-етичних цінностей. Наталя Володимирівна, зазначила, що важливе місце у змісті стоматологічної освіти, посідає практичне спрямування, набуття та вдосконалення практичних навичок майбутніми лікарями-стоматологами. Одним із пріоритетів сучасності в освіті стоматолога-терапевта є спрямованість не лише на розуміння провідних тенденцій етіології та патогенезу основних стоматологічних захворювань, а й на особливості самого індивідууму пацієнта, анатомо-фізіологічних особливостей його зубо-щелепового апарату, духовних і моральних цінностей повсякденного життя. Невід'ємною умовою ефективного навчання терапевтичної стоматології є реконструкція образів минулого в уявленнях студентів, яка неможлива без уміння аналізувати методи відновлення функціональної активності різних груп зубів та методи художньої реставрації, а також синтезувати це в єдину цілісну картину.

Це вимагає нового підходу до вибору і застосування таких форм, методів, прийомів і засобів навчання майбутніх лікарів, які б розкривали не лише теоретичний, а й практичний рівень та творчий потенціал кожного студента, його здібності

Бажання викладачів досягти найкращих результатів в реалізації теоретичних та практичних освітніх і виховних завдань в медичній стоматологічній освіті сьогодення, спонукає їх до застосування нестандартних педагогічних підходів, які яскраво представлені конкурсними формами організації навчальної діяльності студентів-медиків, зазначила лектор в своїй доповіді.

Із побажаннями плідної співпраці виступила декан стоматологічного факультету доцент Бойцанюк С. І., яка зазначила, що процес становлення високопрофесійного лікаря-клініциста не закінчується на додипломній чи післядипломній освіті, а триває все життя.

Практичний майстер клас розпочався із фундаментального теоретичного лекторію представника корпорації «3М-Україна» Андрія Жуйкова

Лектор зазначив, що з великим задоволенням завжди приїжджає на терени ТДМУ, оскільки і викладацька і студентська аудиторія вражає своєю зацікавленістю, високим професіоналізмом та практичним потенціалом. Свій виступ Андрій закінчив побажаннями на подальшу спільну співпрацю.

Слід зазначити, що одне із найважливіших значень в якості роботи лікаря-стоматолога є робоче місце та інструментарій, тому ми вже на етапі додипломної освіти вчимо студентів іти в ногу з часом і працювати якісними матеріалами та висококласним стоматологічним інструментарієм, зазначила в процесі проходження практичного майстер-класу Гасюк Н.В.

Під час проходження практичного майстер класу студенти виявили неабияку зацікавленість із проблемного питання, а саме:

«Елегантна простота реставрації фронтальної групи зубів

з рекомендаціями Style Italiano»

Під час майстер класу Андрій Жуйков передавав свій досвід молодим фахівцям.

Напевне найбільша винагорода для викладача, це талановиті студенти, зазначила Н. В. Гасюк під час участі в майстер-класі.

Організація подібних майстер-класів по набуттю та підвищенню рівня  практичних навичок студентів дає можливість не лише вдосконалення практичних вмінь по використанню новітніх стоматологічних технологій художньої реставрації, але і провести аналіз та корекцію отриманих результатів, зазначив один із організаторів заходу, завідувач кафедри ортопедичної стоматології д.мед.н., доцент Гасюк П. А.

Досить важливим здобутком є той момент, що у організації та самому майстер-класі приймають активну участь молоді та перспективні викладачі, що також є одним із шляхів реалізації методичної діяльності, зазначила асистент кафедри ортопедичної стоматології Воробець А. Б.

Ну і беззаперечною є виховна складова роботи, вкотре відмітила Гасюк Н. В., оскільки учасники провели майже три години в спілкуванні на професійну стоматологічну тематику та креативно оцінювали результати своєї роботи.

Час майстер-класу пробіг як «одна хвилина» та в спілкуванні із наставниками ми нехай на один день відчули себе не лише студентами-стоматологами, а справжніми лікарями і науковцями, зазначила учасниця майстер-класу Олена Присяжнюк.

Посмішки на обличчях студентів та бажання іти обраною професійною стоматологічною стежкою є запорукою успішного майбутнього освітнього процесу студентів-стоматологів ТДМУ, зазначили організатори свята.

Тож до нових зустрічей!